قسمت دهم آموزش سامانه پیامک به شرح زیر می باشد.

  تولید محتوا:
از طریق این ماژول، شما قادر خواهید بود سرویس های متنی و محتوا ایجاد نمایید. برخی از کاربرد های این بخش به قرار زیر است:
سرویس ارسال شعر، لطیفه ، متون ادبی، فال حافظ، حدیث ، ارسال آیات قرآن، ارسال پیام های سلامتی و ... از طریق پیامک با کلیک بر روی
" درج جدید" می توانید تنظیمات تولید محتوای خود را مشخص نمایید:


1
عنوان: در این بخش یک عنوان مناسب وارد نمایید.
2
گیرنده: یکی از شماره های اختصاصی پنل خود را انتخاب نمایید. مخاطب کلیدواژه های تعیین شده جهت دریافت محتوا را به این شماره باید ارسال کند.
3
فرستنده: یکی از شماره های اختصاصی پنل شما می باشد که با آن متن پیامک برای مخاطب ارسال خواهد شد. شماره گیرنده و فرستنده می توانند یکی باشند.
4
کلیدواژه ها: دقت داشته باشید کلید واژه ها کلماتی هستند که مخاطبین از گوشی خود به سامانه ارسال می کنند تا محتوای مورد نظر برایشان پیامک شود. در هر سطر یک کلیدواژه ثبت نمایید. سعی کنید ترکیبی از کلیدواژه های متنوع درج نمایید، به عنوان مثال برای پیام سلامتی، می توانید کلیدواژه های سلامت، سلامتی، ،salamat salamati و ... را ثبت نمایید.
 
(دقت نمایید هر کلیدواژه در یک خط قرار گیرد)
5 ارسال محتوای تکراری مجاز است: در صورتی که این گزینه را تیک نزنید، سامانه به صورت هوشمند هیچ متن تکراری برای مخاطب ارسال نخواهد کرد.
6
متن در صورت نبود محتوای جدید: در صورتی که متون شما برای یک کاربر به پایان برسد، سامانه متن نوشته شده در کادر این قسمت را برای مخاطب ارسال می کند. در صورتی که این قسمت خالی باشد، پیامکی ارسال نخواهد شد.
7
محتوا به صورت تصادفی انتخاب گردد: در صورت تیک زدن این گزینه، محتوا بصورت تصادفی ارسال می شود، درغیر اینصورت ارسال محتواها به ترتیب می باشد.
8
محدود کردن به اعضای دفترچه تلفن: در صورتی که یک یا چند گروه مخاطب را علامتدار کنید سامانه فقط به اعضای این گروه ها پاسخ خواهد داد و از این امکان می توانید جهت دریافت هزینه و ثبت نام مخاطبین استفاده نمایید.
برای عضویت خودکار در گروه ها نیز می توانید از بخش اضافه به لیست استفاده نمایید.
9
کسر از اعتبار مخاطب: در این بخش می توانید مقداری را مشخص نمایید که به ازای ارسال هر پیامک از اعتبار تعیین شده برای مخاطب، کسر شود.
10
اعمال بازه زمانی: مدت زمان فعال بودن تولید محتوای ایجاد شده را مشخص می نماید.

 

 

11 پس از کلیک بر روی گزینه ثبت، سطر مربوط به تولید محتوای ایجاد شده در همان صفحه قابل نمایش است.

 

 

محتوا:
برای درج محتوای خود روی گزینه" محتوا" کلیک نمایید و متن خود را در قسمت درج محتوای جدید وارد نمایید.

 

 

 

در بخش افزودن از فایل میتوانید فایل خود را انتخاب و بارگزاری نمایید و لازم است این فایل همانند فایل اکسل نمونه باشد. سپس بر روی گزینه ثبت کلیک نمایید.

 

 

توجیه اقتصادی:
ممکن است در نگاه اول این سرویس به ضرر فرستنده تمام شود ولی با دقت به نکات زیر، می تواند بسیار درآمد زا باشد:
شما می توانید با ترکیب کردن این بخش با "اضافه به لیست" و محدود کردن استفاده کنندگان به مخاطبین دفترچه تلفن، بابت پیامک های ارسالی از مخاطبین آبونمان اخذ نمایید و این هزینه را به عنوان اعتبار به ایشان تخصیص دهید، سپس سامانه را تنظیم کنید تا در ازای ارسال هر پیامک از اعتبار مخاطب (اعتبار مجازی تنظیم شده متناسب با هزینه دریافتی) کسر گردد.
شما میتوانید با فعال کردن بخش اسپانسر، هزینه تمامی پیامک های ارسالی را از اسپانسر خود دریافت نمایید.
با فعال کردن ارسال خودکار، مخاطبین می توانند به صورت دوره ای (روزانه ، هفتگی، ماهیانه یا سالیانه) پیامک محتوا دریافت نمایند. این کار باعث افزایش ترافیک روزانه و دریافت هزینه بیشتر از اسپانسر و مخاطب خواهد شد.
ارسال خودکار:
در صورت فعال کردن ارسال خودکار، سامانه در زمان تعیین شده یک محتوای تصادفی انتخاب و برای اعضای گروه های تعیین شده در همین قسمت ارسال می نماید. سامانه به صورت خودکار محتوای تکراری
ارسال نخواهد کرد.
در صورتی که پس از مدتی اقدام به اضافه کردن یک گروه مخاطب جدید نمایید، سیستم ریست شده و پیامک ها از ابتدا ارسال می گردد و ممکن است پیامک تکراری برای مخاطب ارسال شود بنابراین حتی المقدور از اضافه و کم کردن گروه خودداری نمایید.
در صورت اضافه شدن مخاطب جدید به گروه، محتواهایی که قبلاً به سایر مخاطبین ارسال شده، به مخاطب جدید ارسال نخواهد شد.

 

اسپانسر:
در صورتی که بخواهید در ذیل هر پیامک محتوا، یک آگهی تبلیغاتی مربوط به اسپانسر اضافه شود، می توانید از این بخش استفاده نمایید.
می توان برای هر اسپانسر، محدودیت زمانی و تعداد مشخص کرد. همانطور که اشاره شد، شما میتوانید برای درآمد زایی، هزینه پیامک های ارسالی را از اسپانسر تامین نمایید. به عنوان مثال در پیامک با موضوع سلامتی می توانید با یک شرکت دارویی قرارداد بسته و با قرار دادن تبلیغ این شرکت هزینه پیامک های ارسالی را تامین نمایید.

پس از کلیک بر روی اسپانسر، در صفحه ای که ملاحظه می نمایید، نام اسپانسر و حداکثر نمایش را وارد نمایید. سپس در قسمت متن پیامک، متن تبلیغاتی اسپانسر را وارد نمایید و در صورت تمایل پس از اعمال بازه زمانی، بر روی ثبت کلیک نمایید. بدین ترتیب متن نوشته شده در قسمت متن پیامک، در انتهای محتواهای ارسالی برای مخاطبین به تعدادی که در بخش حداکثر نمایش تعیین نمودید و در بازه زمانی تنظیم شده، ارسال خواهد شد.

 

 

ویرایش: در این قسمت می توانید اطلاعات تولید محتوای خود را ویرایش نمایید و یا وضعیت آن را به غیرفعال تبدیل نمایید.
حذف: با کلیک روی این قسمت، می توانید تولید محتوای ایجاد شده خود را حذف نمایید.
ریست: برای ریست نمودن تولید محتوای خود و ارسال مجدد آن از ابتدا، می توانید از این بخش استفاده نمایید و با پیغام زیر مواجه می شوید:
"با ریست کردن تولید محتوا تمامی شماره ها حذف شده و پیامک ها مجددا برای گیرندگان ارسال می شود ، آیا تایید می نمایید؟"
در صورت تمایل به ریست نمودن با مشاهده این پیغام گزینه Okرا انتخاب نمایید.


لیست ویژه:
این قسمت این امکان را به شما خواهد داد که داخل ،پنل خود لیست سیاه یا لیست سفید ایجاد نمایید.
بر روی گزینه
"درج لیست ویژه جدید" کلیک نمایید.
برای لیست خود عنوان مناسبی وارد نموده و نوع لیست را از جهت سیاه یا سفید بودن آن انتخاب نمایید.
با انتخاب لیست سیاه و وارد نمودن شماره موبایل های مورد نظر در کادرهای مشخص شده با عنوان لیست دریافت و لیست ارسال، می توانید مانع دریافت پیامک از شماره های وارد شده در لیست دریافت و به همین ترتیب مانع ارسال پیامک به شماره های وارد شده در لیست ارسال شوید.

 

 

برای اضافه و یا حذف نمودن شماره ای خاص می توانید بر روی ویرایش کلیک نمایید.

 

 

بین المللی:
برای ارسال پیامک بین المللی باید یک شماره بین المللی تهیه نمایید.
متن پیامک حتماً باید انگلیسی باشد.
در بخش شماره ها پس از انتخاب کشور نباید پیش شماره را وارد نمایید، مثلا اگر می خواهید به شماره 1738512123ارسال انجام دهید، ابتدا کشور امارات را انتخاب کرده و شماره را بدون 17وارد نمایید: 38512123
هزینه پیامک های بین المللی با پیامک داخلی متفاوت بوده بدین منظور قبل از ارسال بخش تعرفه را ملاحظه فرمایید.

 

 

سرویس ها :

 

نکات استفاده از سرویس ها:
دقت نمایید، برای استفاده از هر کدام از سرویس ها، شما نیازمند یک خط اختصاصی مجزا می باشید (می توانید از بخش سفارش شماره چند شماره اختصاصی خریداری بفرمایید.
دقت نمایید که پیامک های ارسالی از این بخش دارای ضریب می باشد. برای مشاهده ضریب به بخش تعرفه پیامک بالای صفحه مراجعه و ضریب سرویس ها را ملاحظه نمایید.
لطفاً پس از انتخاب هر سرویس به راهنمای استفاده از آن، دقت فرمایید.
در تمامی سرویس ها ابتدا بر روی
" درج سرویس جدید" کلیک نمایید. در صفحه ای که ملاحظه می نمایید تنظیمات لازم را به ترتیب زیر انجام دهید:
1
عنوان: عنوان متناسب با سرویس انتخابی را وارد نمایید.
2
گیرنده: یکی از شماره های اختصاصی پنل خود را از لیست موجود در این قسمت انتخاب نمایید.
مخاطبین پیامک حاوی کلیدواژه خود را به این شماره باید ارسال نمایند.
3
فرستنده: شماره ای است که از آن، پیامک برای مخاطب ارسال می شود. در این قسمت می توان یکی از شماره های عمومی یا اختصاصی موجود در پنل خود را بدین منظور انتخاب نمایید.
4
محدود کردن به اعضای دفترچه تلفن: در صورتی که یک یا چندگروه مخاطب را علامتدار کنید، سامانه فقط به اعضای این گروه ها پاسخ خواهد داد. از این امکان می توانید جهت دریافت هزینه و ثبت نام مخاطبین استفاده نمایید. برای عضویت خودکار در گروه ها نیز می توانید ازماژول اضافه به لیست استفاده نمایید.

 

 

 

5 کسر از اعتبار مخاطب: در این بخش می توانید به ازای ارسال هر پیامک مقداری را مشخص نمایید که از اعتبار تعیین شده برای مخاطب، کسر شود.
6
اعمال بازه زمانی: از این قسمت می توانید مدت زمان فعال بودن سرویس مورد نظرتان را مشخص نمایید.
7 پس از کلیک بر روی گزینه ثبت، سطر مربوط به سرویس ایجاد شده در همان ماژول قابل نمایش است.


توجیه اقتصادی:
ممکن است در نگاه اول این سرویس به ضرر فرستنده تمام شود ولی با دقت به نکات زیر می تواند بسیار درآمد زا باشد:
* شما می توانید با ترکیب کردن این بخش با
" اضافه به لیست " و محدود کردن استفاده کنندگان به مخاطبین دفترچه تلفن، بابت پیامکهای ارسالی، از مخاطبین آبونمان اخذ نمایید و این هزینه را به صورت اعتبار به ایشان تخصیص دهید، سپس سامانه را تنظیم کنید تا در ازای ارسال هر پیامک، از اعتبار مخاطب (اعتبار مجازی تنظیم شده متناسب با هزینه دریافتی) کسر گردد.
* شما میتوانید با فعال کردن بخش اسپانسر هزینه تمامی پیامک های ارسالی را از اسپانسر خود دریافت نمایید.
با فعال کردن ارسال خودکار، مخاطبین می توانند به صورت دوره ای (روزانه ، هفتگی، ماهیانه یا سالیانه) پیامک محتوا دریافت نمایند. این کار باعث افزایش ترافیک روزانه و دریافت هزینه بیشتر از اسپانسر و مخاطب خواهد شد.

 

ارسال خودکار:
در صورت فعال کردن ارسال خودکار، سامانه در زمان تعیین شده یک محتوای تصادفی انتخاب و برای اعضای گروه های تعیین شده در همین قسمت ارسال می نماید. سامانه به صورت خودکار محتوای تکراری ارسال نخواهد کرد.
در صورتی که پس از مدتی اقدام به اضافه کردن یک گروه مخاطب جدید نمایید، سیستم ریست شده و پیامک ها از ابتدا ارسال می گردد.
ممکن است پیامک تکراری برای مخاطب ارسال شود بنابراین حتی المقدور از اضافه و کم کردن گروه خودداری نمایید.
در صورت اضافه شدن مخاطب جدید به گروه، محتواهایی که قبلاً به سایر مخاطبین ارسال شده، به مخاطب جدید ارسال نخواهد شد .

 

 

اسپانسر:
در صورتی که بخواهید در ذیل هر پیامک محتوا، یک آگهی تبلیغاتی مربوط به اسپانسر اضافه شود، می توانید از این بخش استفاده نمایید. می توان برای هر اسپانسر، محدودیت زمانی و تعداد مشخص کرد. همانطور که اشاره شد، می توانید برای درآمدزایی، هزینه پیامک های ارسالی را از اسپانسر تامین نمایید. به عنوان مثال در سرویس قیمت ارز و سکه می توانید با یک صرافی قرارداد بسته و با قرار دادن متن تبلیغی آن در انتهای هر پیامک مربوط به سرویس ایجاد شده، هزینه پیامک های ارسالی را تامین نمایید.
پس از کلیک بر روی اسپانسر، در صفحه ای که ملاحظه می نمایید، نام اسپانسر و حداکثر نمایش را وارد نمایید. سپس در قسمت متن پیامک، متن تبلیغاتی اسپانسر را وارد نمایید و در صورت تمایل پس از اعمال
بازه زمانی، بر روی ثبت کلیک نمایید. بدین ترتیب متن نوشته شده در قسمت متن پیامک، در انتهای متن های ارسالی مربوط به هر سرویس برای مخاطبین به تعدادی که در بخش حداکثر نمایش تعیین نمودید و در بازه زمانی تنظیم شده، ارسال خواهد شد.

 

 

ویرایش: در این بخش می توانید سرویس ایجاد شده خود را ویرایش نموده و یا وضعیت سرویس خود را بر روی فعال و یا غیر فعال قرار دهید.
حذف: در این بخش می توانید سرویس را حذف نمایید.


دیکشنری:
در صورت ارسال کلمه به صورت فارسی معنی انگلیسی و در صورت ارسال کلمه لاتین معنی فارسی آن داده خواهد شد، مثلا Hello می توانید در بخش پیامک های ارسالی و دریافتی نیز ملاحظه نمایید.

 

آب و هوا:
برای اطلاع از وضعیت آب و هوای شهر خود کافیست نام شهر خود را با حروف فارسی ارسال کنید ، مثلا تهران

 

قیمت خودرو:
برای دریافت قیمت خودرو کافیست نام خودرو را با حروف فارسی به شماره گیرنده ارسال فرمایید ، مثلا سمند

 

 

رتبه در گوگل:
با ارسال آدرس سایت رتبه این سایت به شما اعلام خواهد شد مثلا ، yahoo.comدقت نمایید که رتبه سایت در گوگل یک عدد بین 0 تا 10 می باشد.

 

 

 

اطلاعات پرواز:
برای اطلاع از وضعیت پروازهای فرودگاه امام خمینی کد پرواز یا شهر مقصد را با حروف فارسی ارسال نمایید ، مثلا استانبول

 

 

جستجوی دامنه:
برای چک کردن آزاد بودن یک دامین، نام دامین را بدون پسوند و پیشوند ارسال نمایید ، مثلاً Ya

 

قیمت ارز و سکه:
برای اطلاع از قیمت سکه ، دلار ، طلا میتوانید هر یک از این کلمات را با حروف فارسی ارسال نمایید، مثلاً دلار برای دریافت قیمت های به روز بازار کلمه بازار را ارسال نمایید.
دقت نمایید عنوان را مطابق با سرویس مورد نظر تنظیم نمایید ، برفرض برای قیمت دلار، عنوان را مانند جدول زیر تنظیم نمایید.

 

 

نتایج فوتبال:
برای دریافت نتایج زنده فوتبال کل جهان کافیست نام کشور را به صورت لاتین به شماره اختصاصی تنظیم شده ارسال نمایید. به عنوان مثالکلمه iran را ارسال نمایید. در صورتی که یک تیم خاص را بخواهید میتوانید نام کشور خط تیره نام تیم را به صورت لاتین ارسال نمایید به عنوان مثال  iran-esteghlal


ختم قرآن:
از طریق این قسمت، می توانید یک سامانه ختم قرآن کریم راه اندازی نمایید.
مخاطبین با ارسال یک کلیدواژه به شماره اختصاصی تعیین شده، یکی از آیات قرآن را دریافت می نمایند.
سیستم به صورت خودکار در هر بار آیه بعدی را ارسال کرده تا قرآن ختم گردد.
1 بر روی
"درج ختم قرآن جدید" کلیک نمایید. 
2 عنوان مناسبی در قسمت عنوان وارد نمایید.
3 از قسمت گیرنده، یکی از شماره های اختصاصی موجود در پنل خویش را انتخاب نمایید.
مخاطب باید به این شماره پیامک خود را ارسال نماید. از قسمت گیرنده نیز یکی از شماره های اختصاصی یا عمومی موجود در پنل خویش را انتخاب نمایید. این شماره، شماره ایدخواهد بود که از آن برای مخاطب، پیامک ارسال می شود.
4 در قسمت کلید واژه، کلماتی که مخاطب با ارسال آنها قادر خواهد بود از این سرویس استفاده کند را وارد نمایید.
به عنوان مثال : قرآن،
qoranو ... . هر مورد را در یک سطر نوشته و بدون هیچ گونه کاراکتر اضافه، مورد بعدی را در سطر بعد وارد نمایید.
5 در کادر بعدی متن مورد نظر در صورتی که هیچ آیه ای برای ارسال وجود نداشته باشد را درج نمایید. می توانید این کادر را خالی بگذارید.

 

 

 

6 با کلیک بر روی محدود کردن به اعضای دفترچه تلفن، و انتخاب گروه مورد نظر، این سرویس تنها برای اعضای تعیین شده دفترچه تلفن فعال خواهد بود و سامانه فقط به اعضای این گروه ها پاسخ خواهد داد

 

از این امکان می توانید جهت دریافت هزینه و ثبت نام مخاطبین استفاده نمایید و در همین قسمت تنظیم نمایید که به ازای هر پیامکی که به مخاطب ارسال خواهد شد، از اعتبار وی چه میزان کسر شود

 

برای عضویت خودکار در گروه ها نیز می توانید از بخش اضافه به لیست استفاده نمایید.
7 با کلیک بر روی بازه زمانی و تنظیم آن، این سرویس تنها برای آن مدت زمان فعال بوده و در غیر اینصورت، دائماً فعال و قابل استفاده می باشد

 

8 در بخش تنظیمات آیه، اطلاعات ارسالی شامل دو گزینه متن و ترجمه آیه و شماره صفحه می باشد که با انتخاب هر کدام محتوای پیامک ارسالی متفاوت خواهد بود. در حالت اول متن عربی آیه و ترجمه فارسی آن در صورت انتخاب، به تعداد کاراکترهایی که قابل تغییر می باشد، ارسال می شود.
در حالتی که شماره صفحه انتخاب شود، می توان شماره صفحه را برای مخاطب ارسال کرد.

 

 

9 در نهایت روی ثبت کلیک نمایید.
برای ویرایش و تغییر وضعیت سرویس ایجاد شده به غیرفعال و حذف سرویس ایجاد شده، از گزینه های ویرایش و حذف می توانید استفاده نمایید

 

 

ابزار ویژه

 

نوبت دهی:
از طریق این ماژول، قابلیت فعالسازی نوبت دهی هوشمند را خواهید داشت. کاربرد این قسمت بیشتر برای نوبت دهی پزشکان، آرایشگاه ها و ... خواهد بود. پس از ایجاد یک نوبت دهی جدید و تنظیم آن، روی آیتم روزها کلیک کرده و روزها و ساعات مورد نظر را تنظیم نمایید. سپس مخاطب، با ارسال کلیدواژه هایی که تعیین نمودید، میتواند نوبت های خالی را رزرو نماید.
ابتدا بر روی "درج جدید" کلیک نمایید.
1
عنوان: در این بخش می توانید عنوان مناسبی وارد نمایید.
2
گیرنده: از این قسمت یکی از شماره های اختصاصی پنل خود را انتخاب نمایید. مخاطب پیامک حاوی کلیدواژه را به این شماره باید ارسال نماید.
3
فرستنده: یکی از شماره های اختصاصی پنل شما می باشد که با آن متن پیامک برای مخاطب ارسال خواهد شد. شماره گیرنده و فرستنده می توانند یکی باشند.
4
کلیدواژه دریافت نوبت: وقتی کاربر موارد موجود در این قسمت را پیامک نماید، نوبت برایش ارسال می شود.
5
وقت ها به صورت تصادفی انتخاب شود: در صورتی که این گزینه علامتدار باشد، اولین نوبت در یک روز به صورت تصادفی انتخاب خواهد شد.

 

 

 

6 نیاز به تایید نوبت باشد: انتخاب این گزینه مربوط به زمانی است که تمایل داشته باشید، مخاطب نوبت دریافتی خود را با ارسال پیامکی حاوی کلید واژه تعیین شده توسط شما، تایید نماید. با علامتدار نمودن این گزینه موارد زیر را مشاهده خواهید نمود.

 

کلید واژه تایید نوبت: مخاطب با ارسال کلیدواژه ای که در این قسمت تعیین می نمایید، نوبت دریافتی خود را تایید می نماید. مانند ،Okاوکی و ...
متن ارسال کلیدواژه تایید: در این قسمت متن اعلام کلیدواژه تایید نوبت نوشته شده است که می توان آن را تغییر داد. توجه داشته باشید که این متن بصورت خودکار به انتهای متن اعلام نوبت اضافه شده و نیز کلیدواژه تعیین شده برای تایید نوبت، بصورت خودکار به انتهای آن اضافه خواهد شد.
متن نهایی پس از تایید: پس از تایید نوبت توسط مخاطب، متن نوشته شده در این قسمت برای وی ارسال خواهد شد. این متن قابل تغییر و یا حذف می باشد.
7
متن اعلام نوبت: متنی می باشد که در ادامه آن نوبت اختصاص داده شده به مخاطب، برایش ارسال می شود.
8
متن نوبت تکراری: در صورت رزرو وقت قبلی توسط مخاطب، این متن برایش ارسال می شود.
9
متن عدم وجود وقت آزاد: در صورت عدم وجود وقت خالی، این متن به مخاطب ارسال می شود.
10
محدود کردن به اعضای دفترچه تلفن: در صورتی که بخواهید فقط اعضای دفترچه تلفن قادر به دریافت نوبت باشند، می توانید نوبت دهی را با انتخاب گروه یا گروه های موجود در این قسمت، به دفترچه تلفن محدود نمایید. در غیر این صورت هیچ گروهی را انتخاب ننمایید تا امکان دریافت نوبت برای عموم فراهم باشد.

 

 

11 اعمال بازه زمانی: از این قسمت مدتزمان فعال بودن ماژول نوبت دهی را می توانید مشخص نمایید.
12 بر روی ثبت کلیک نمایید تا رکورد مربوط به نوبت دهی ایجاد شده را مشاهده نمایید.

 

روزها: برای هر روز هفته، زمان های ارائهی خدمات را تعیین نمایید، زمان مورد نیاز برای ویزیت هر فرد را نیز تعیین نمایید.
دقت کنید، در صورتی که در یک روز می خواهید چند بازه زمانی تعریف کنید بازه ها نباید همپوشانی داشته باشند.

 

 

 

نوبت ها: در این بخش افرادی که نوبت دریافت نموده اند را می توانید ملاحظه نمایید و همچنین به صورت دستی می توانید خودتان نوبت برای افراد ایجاد نمایید و با تیک زدن عبارت" پیامک اطلاع رسانی ارسال شود"، نوبت ثبت شده به شماره موبایل درج شده ارسال می شود.

 

 

از گزینه های ویرایش و حذف نیز می توان برای ویرایش تنظیمات ایجاد شده نوبت دهی، تغییر وضعیت آن به غیرفعال و یا حذف آن استفاده نمود.
از کدی می توانید برای دریافت گزارش نوبت ها استفاده نمایید، کافیست از شماره موبایل ثبت نامی خود برای استفاده از سامانه، یک پیامک با فرمت زیر به خط اختصاصی خود ارسال نمایید:
تعداد
@کد@@report
در نوشته بالا کد همان کد نوبت بوده که در جدول نوبت دهی ایجاد شده، موجود است، تعداد هم تعداد نوبت هایی است که شما مایل هستید در یک پیامک برای شما ارسال شود.