کاربرد سامانه پیامک مهرنگار ایرانیان برای سازمان ها و ادارات  به شرح زیر می باشد.

کاربرد سامانه پیامک در یک اداره و یا سازمان دولتی یا غیر دولتی چیست ؟
این سوالی است که ممکن است برای برخی افرادی که پیشنهاد استفاده از سیستم ما را در سازمان خود دریافت نموده اند پیش آمده باشد !
پاسخ این سوال را میتوان در یک جمله خلاصه کرد !
ارتباط دائمی ، دقیق ، موثر و سریع با مخاطبان سازمان
ارتباط کلمه ای است که میتوانند بیانگر طیف گسترده ای از راهکارها باشد ، راهکار هایی که هر کدام به شیوه خود دارای مزایا و معایبی هستند .
به زمانی باندیشید که مقرر شده جلسه ای به صورت گسترده برای کارشناسان یک سازمان برگذار شود و طبق دستورات رسیده همه موظف به شرکت در این جلسه می باشند .
راهکار اول:
تماس تلفنی با بیش از ۲۰۰ نفر !! آیا واقعا امکان پذیر است ؟ ایا نیروی انسانی کافی برای انجام این کار را دارید ؟ آیا به هزینه تلفن فکر کرده اید ؟ این بد ترین راه می باشد .
راهکار دوم :
ارسال پیام از طریق اتوماسیون اداری ( درصورت وجود ) ، اما در زمانهای خارج از ساعات کاری چه میتوان کرد ؟ اگر سیستم اتوماسیون اداری برای همه در دسترس نباشد ؟ و یا برخی از افراد به ندرت از آن استفاده نمایند ؟
راهکار سوم :
ارسال ایمیل انبوه اطلاع رسانی ؟! برای تمام افرادی که دارای پست الکترونیک هستند ایمیل ارسال نمائید ! آیا آنها به موقع ایمیل را خواهند دید ؟ آیا همه آدرس ها همچنان معتبر است ؟ تکلیف افرادی که دسترسی به پست الکتورنیک ندارند چیست ؟
راهکار نهایی و قطعی :
ارسال پیام کوتاه به تمام افراد مورد نظر ! امروره تقریبا تمامی افراد حداقل از یک خط تلفن همراه برخوردار بوده و همیشه تلفن همراه خود را در دسترس دارند .
تلفن همراه وابسته به مکان و موقعیت مخاطب وایسته نیست و شخص در هر شرایطی میتواند پیامک های دریافتی خود را بررسی نماید
با استفاده را قابلیتهای مختلف سـامانه اس ام اس گاما میتوانید :
در هر زمان بدون هیچگونه اتلاف وقت و محدودیت به تمامی مخاطبین خود پیام کوتاه ارسال نمائید و از آنها درخواست تائید دریافت پیام کوتاه را نمائید(ماژول ارسال و دریافت )
زمان برگذاری جلسات سازمانی را طبق برنامه ریزی قبلی در سیستم تعرف نموده و در چند نوبت به مخاطبین سازمان یادآوری نمائید.
( ماژول ارسال زمان بندی شده )
مناسبت ها و اعیاد ملی مذهبی را بوسیله پیام کوتاه و شماره اختصاصی به مخاطبان مورد نظر خود تبریک بگوئید.( ماژول ارسال زمان بندی شده و پیامک مناسبت ها)
انتقادات و پیشنهادات را از طریق سامانه پیام کوتاه دریافت و رسیدگی نمائید ( ماژول پیامک های دریافتی )
عملکرد سازمان را مورد نظر سنجی عمومی قرار داده و از نتایج ان را به صورت آماری استفاده نمائید. ( ماژول مسابقه و نظر سنجی)
زمانبندی وقایع مورد نظر خود را به صورت خورکار به متقاضیان از طریق پیام کوتاه ارسال نمائید ( ماژول منشی و پاسخ خودکار تبلیغاتی )
و بسیاری از کاربرد های دیگر که با استفاده از ماژولهای مختلف سامانه پیام کوتاه ما برای شما در دسترس خواهد بود.